В Україні фіксується найкраще за 5 років зволоження ґрунту під сівбу озимих
Пн. 18 Жовтня 2021

В Україні фіксується найкраще за 5 років зволоження ґрунту під сівбу озимих

Зволоження ґрунту на початку осені для сівби озимих культур в оптимальні терміни сформувалося в Україні значно краще, ніж у попередні 5 років. Даний факт у своєму декадному огляді відзначили фахівці Укргідрометеоцентру.

Як повідомляється, накопичення запасів вологи в ґрунті під сівбу озимих культур урожаю 2022 р. у першій декаді вересня майже не відбувалося через відсутність ефективних опадів. Однак розвиток ґрунтової посухи стримувався низькими температурами повітря та ґрунту.

«Станом на 10 вересня ґрунтова посуха на площах, призначених для сівби озимих культур, спостерігалася на більшості площ південно-східної частини країни, в Полтавській, Харківській, деяких районах Сумської областей, де запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту були менше 10 мм, місцями орний шар був зовсім сухим. На решті території зволоження ґрунту достатнє й оптимальне, місцями задовільне», – уточнили агрометеорологи.

Загалом же агрометеорологічні умови для завершення вегетації та збирання пізніх культур, початкового росту та розвитку посіяного озимого ріпаку, підготовки площ під сівбу озимих, накопичення цукрів у коренеплодах у перші 10 днів вересня були цілком задовільними.

Джерело АПК-інформ


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)