Українські аграрні підприємства страждають від кіберзлочинців (алгоритм дій при хакерській атаці)
Сб. 25 Вересня 2021

Українські аграрні підприємства страждають від кіберзлочинців (алгоритм дій при хакерській атаці)

Шахраї атакують аграрні підприємства України. Таку інформацію оприлюднив Національний координаційний центр кібербезпеки. У відомстві зазначають, що зловмисники шифрують дані у підприємств, а згодом вимагають від аграріїв викуп.

“Увага! Зафіксовані факти шифрування даних у низки приватних підприємств агросектору! За відновлення інформації злочинці вимагають викуп. Дані шифруються стандартними засобами операційної системи WINDOWS – BitLocker через інфіковані сервери.

Кібершахраї знаходять вразливий шлюз mikrotik та з використанням набору вразливостей отримують доступ до мережі жертви”, – йдеться у повідомленні Національного координаційного центру кібербезпеки.

На сторінці відомства оприлюднили алгоритм дій при хакерській атаці.

1. Не перезавантажуйте комп’ютер, ключ дешифрування знаходиться в оперативній пам’яті і фахівці допоможуть відновити інформацію;

2. Повідомте про спроби атаки й за можливістю надайте дані індикаторів;

3. Не виплачуйте вимагачам виплати, оскільки це не є гарантією відновлення даних.

Спільними зусиллями та своєчасним аналізом кіберзагроз фахівці сформують відповідні рекомендації та захистять українські організації від подібних кібератак.

Інформацію просять надсилати на електронну пошту: report@ncscc.gov.ua. Дані щодо організації, на яку здійснюється атака, є конфіденційними.


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)