Верховна Рада ухвалила зміни до Земельного кодексу
Чт. 16 Вересня 2021

Верховна Рада ухвалила зміни до Земельного кодексу

Верховна Рада України на засіданні у середу, 8 вересня, прийняла в другому читанні проект закону №5248 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо одночасного переходу прав на земельну ділянку у зв’язку з переходом прав на об’єкт нерухомого майна, який на ній розташований)”, повідомило інформаційне управління Апарату парламенту.

Як зазначила юрист із земельних питань Всеукраїнської Аграрної Ради Вікторія Кіпріянова, прийнятий законопроект вносить зміни до ст. 120 Земельного кодексу України, який регулює питання єдиної правової долі земельної ділянки та нерухомості, яка на ньому знаходиться.

“В даний час норма чинного законодавства сформульована так, що не дозволяє особі, яка купила об’єкт нерухомості (житловий будинок, сільськогосподарські будівлі), автоматично оформити за собою право власності або оренди на земельну ділянку, на якій знаходиться будівля. Тобто, норма є, а процедури укладання/припинення договорів немає”, – пояснила експерт.

Прийнятий законопроект передбачає автоматичний перехід права на земельну ділянку під об’єктом нерухомості, який набувається у власність, та обов’язок органу місцевого самоврядування або іншого органу державної влади (залежно від того, чия власність земельної ділянки) укласти відповідний договір оренди або додатковий договір оренди.

За словами В.Кіпріянової, законопроект №5248 фактично скасовує корупційну складову в оформленні договорів, спрощує процедуру і захищає агровиробників від різних запитів прокуратури та позовів до суду щодо самовільного захоплення земельних ділянок.

Джерело АПК-інформ


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)