Аграрії з Волині розробили дієвий метод боротьби з капустяною мухою

Аграрії з Волині розробили дієвий метод боротьби з капустяною мухою

Волинські фермери Андрій та Сергій Павлюки випробували для себе хороший спосіб боротьби з капустяною мухою. Аби подолати шкідника, аграрії почергово обробляють рослини біопрепаратами та хімічними ЗЗР.

Про свій досвід у цій справі чоловіки розповіли журналу «Плантатор».

«Минулого року почергово обробляли посіви білоголової капусти біопрепаратами та хімічними ЗЗР, – кажуть сільгоспвиробники. – Таким чином урожай вдалося урятувати. А кілька сезонів поспіль перед тим було щось страшне: рослини атакувала капустяна муха і капустяна міль у великій кількості».

Вони експериментують з різними сортами й гібридами, упродовж кількох останніх років надають перевагу пізній капусті Бузоні F1.

За словами Андрія Павлюка, вони експериментують з різними сортами й гібридами, упродовж кількох останніх років надають перевагу пізній капусті Бузоні F1. Термін її вегетації 120 днів, вона універсальна, підходить і для свіжого ринку, і для тривалого зберігання, урожайність становить 40–50 т/га.

«Попередники під капусту – або зернові, або соя. На своє місце вона в нас повертається через 5 років, – ділиться фермер. – Що ж до хвороб, то якщо гарно виробити поле перед посадкою капусти і добре її підживити, рослини будуть міцними і стійкими до збудників. Утім, буває й таке, що насіння вже заражене грибними хворобами».

 


Залишити коментар