Український ринок заполонила російська гречка
Чт. 25 Лютого 2021

Український ринок заполонила російська гречка

Українські аграрії надають перевагу вирощуванню культур, які можна дорожче продати за кордон. Натомість обсяги виробництва гречки за 20 років скоротилися в 4,6 раза до 104 тис. т 2020 року. Про це повідомляє “Український клуб агробізнесу”, пише agronews.ua.

Зазначається, що Україна одночасно входить у рейтинг найбільших світових виробників та імпортерів гречки. За даними 2019-го, у цих списках країна займає 3-тю та 4-ту позиції відповідно.

“Українські аграрії надають перевагу вирощуванню рентабельніших, орієнтованих на експорт культур: пшениці, кукурудзи, соняшника. Серйозну конкуренцію їм складає дешевша за ціною гречка виробництва Російської Федерації”, – каже аналітик УКАБ Світлана Литвин.

За результатами 2020 року найбільшим імпортером гречки в Україну була Російська Федерація з часткою 42% загального імпорту в грошовому вимірі. Вона поставила ціну на 19% меншу від середньої вартості поставки всіх інших постачальників.

За попередніми оцінками, 2020-го обсяги виробництва гречки на 22% перевищують аналогічний показник торік. Це дозволить частково скоротити цьогорічні імпортні поставки.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)