Ціни на цукор в Україні вищі за світові

Ціни на цукор в Україні вищі за світові

Асоціація “Укркондпром” констатує, що ціна на цукор в Україні кілька місяців на 30-40% є вищою за світові ціни, внаслідок чого ціни на кондитерку виросли на 10%.

Про це в інтерв’ю Українським Новинам повідомив глава асоціації Олександр Балдинюк.

“Причини (зростання цін на сировину) різні, зокрема, це і світові тренди зростання цін на сировину АПК в умовах незрозумілих прогнозів подальшого впливу пандемії на світову економіку. Україна повторює світові сировинні цінові тренди, але з нашою внутрішньоукраїнською специфікою. Наприклад, ціна на цукор в Україні кілька місяців є на 30-40% вищою за світові ціни. Можна було б імпортувати цукор, але заважає заборонне мито”, – сказав він.

Балдинюк зазначив, що ціна на зерно в Україні також вища за світові ціни.

За його словами, багато країн завбачливо закуповують пшеницю, жито, олію, поповнюючи свої держрезерви, щоб потім здійснювати товарні інтервенції, пом’якшуючи цінові диспропорції на внутрішніх ринках.

При цьому Балдинюк підкреслив, що Україна експортує мільйони тонн зерна і фактично скасувала можливість застосування товарних інтервенцій.

Тому, на його думку, в Україні, хоча за офіційними балансами є профіцит зерна, внутрішня ціна тримається на дуже високому рівні.

Зазначається, що зерновики коштом високих експортних цін отримали достатньо обігових коштів, щоб займати вичікувальну позицію на ринку, утримуватися від продажу зерна, сподіваючись, що завтра ціна ще більше зросте.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)