У світі зсунувся попит на цибулю малого та середнього розміру

Через пандемію коронавірусу і закриття кафе та ресторанів, що споживали цибулю великих розмірів відбувся зсув попиту на домогосподарства, які споживають цибулини малих та середніх розмірів.

Про це повідомляє FreshPlaza.

Нині світовий ринок цибулі стабільний. Торішній урожай був хорошим в Європі та Північній Америці, але невтішний в Індії та Китаї. Це призвело до нової заборони експорту індійської цибулі до 1 січня, а поставки Китаю суттєво впали через зменшення висаджування та негоду. В Нідерландах – затишшя після напруженої першої половини сезону, коли експортували багато.

В Німеччині продажі стабільні, ціни варіюються від 200 до 240 євро/тонна для калібрів 40-70 мм. Є надія, що зібраного урожаю вистачить до травня.

Ціни в Австрії коливаються приблизно від 12 до 15 євро/100 кг чистого, відсортованого товару.

У Франції ціни теж стабільні, але цього сезону є значна кількість великої цибулі. І різниця в цінах між великими та малими розмірами іноді значна.

В Іспанії – значне зниження як пропозиції через неврожай, так і попиту, хоча ціна трохи зросла порівняно з літніми місяцями. У звичайній ситуації без коронавірусу ціни на велику цибулю, на якій спеціалізувалися іспанські фермери, зараз були б дуже високими, але зараз досить мізерні. Збільшення обсягу продажів у роздрібну торгівлю не компенсувало цих збитків.

Прогнозують зменшення посівів ранньої цибулі в Іспанії та Італії.

Індія, після зняття заборони на експорт 1 січня, поставила за кордон 40-50 тис. тонн цибулі.

Більшість експорту китайської червоної цибулі йде в Південну Корею та Японію. Ціни на 70-80% вищі за звичайні і складають близько $4500/тонну. Ціни зросли ще більше в останні дні, перед настанням китайського Нового року 12 лютого. Невелика чищена цибуля призначена для європейського ринку, але високі транспортні витрати та хороший урожай в Європі зменшили цей попит. Загалом китайські овочівники садили цибулі менше, ще й через погоду зменшився урожай. У багатьох регіонах це скорочення оцінюється у 75%.


Залишити коментар