Сб. 15 Червня 2024

У Польщі паніка – працювати на полях нікому

У Польщі запанікували без українських заробітчан, гарувати на полях за копійки тепер нікому. Польські працівники вимагають вдвічі більше оплати. Про це повідомляє Znaj.ua, пише agronews.ua.

Через карантин та закриття кордонів у сусідній Польщі вже назріла справжня полунична криза. Все через те, що немає достатньої кількості робітників для збирання ранньої ягоди.

“Більша частина українців поїхала додому, а ті що залишилися, не бажають гнути спину на полях. Польські фермери вимагають свій уряд розв’язати цю проблему”, – йдеться у повідомленні.

У свою чергу український уряд заявив, що до Польщі, зможуть виїхати лише ті, у кого там є родичі. Самі фермери в Польщі кажуть, що вже не збиратимуть ранніх сортів полуниць. Тому що з 45 необхідних працівників на полі трудиться лише 3-5.

Поляки, які позбулися роботи через карантин теж не поспішають йти на ферми збирати полуницю. Все через те, що українці згодні збирати полуниці за ціною 1,5 злотого (9,8 грн) за кошик, а польські працівники вимагають удвічі більше.

“Мені зателефонував колишній роботодавець, у якого я в Польщі торік працювала на полі. Запропонував приїхати на збір ягід, захопивши із собою подруг і родичів. Обіцяв житло і навіть обіди за його рахунок. Але поїхати можна, тільки якщо оформити трудову візу, а поки що всі візові центри закриті”, – розповідає Наталя Вороненко зі Львівської області.

Зараз деякі польські фермери навіть їдуть до польсько-українського кордону і там шукають собі працівників на поля.


Залишити коментар