Пт. 1 Березня 2024

Винахід українського школяра дозволить колосально економити на обробці полів

Замість традиційних 300 літрів препарату для обробітку сільськогосподарських культур можна використовувати тільки 5 — таку економію дозволяє отримати винахід десятикласника з міста Ладижина. Для обробки полів пестицидами учень запропонував використовувати принцип “липучки”.

Пише SEEDS.org.ua  за інформацією golos.com.ua.

Роботу учня Романа Кучерявого вже оцінили на Всеукраїнській виставці-конкурсі молодіжних інноваційних проектів “Майбутнє України” в Києві. Винахід дає можливість забезпечити краще прилипання пестицидів до листків при обробці рослин.

“Наш метод забезпечує “прилипання” рідини до рослини. З його допомогою убиваємо двох зайців. Зменшуємо витрату препаратів, а значить, і коштів на їхнє придбання, а також захищаємо екологію від забруднення”, — зауважив він.

Обробляти поля винахідник пропонує із застосуванням квадрокоптера. Управління ним на відстані убезпечує працівника від безпосередньої роботи з хімічними речовинами.

Згідно з проведеними розрахунками, один гектар поля можна обробити в середньому п’ятьма літрами хімічних препаратів. Нині, за його словами, використовують приблизно 300 л на таку само площу.


Залишити коментар