Пт. 19 Квітня 2024

ВР схвалила черговий антикризовий закон

30 березня Верховна Рада схвалила черговий антикризовий закон №3275 (спрямований на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019). 

Так, серед прийнятих рішень є важливих для бізнесу заходів, які Європейська Бізнес Асоціація пропонувала врахувати.

По-перше, призупинено перебіг усіх процесуальних строків щодо оскарження рішень контролюючих органів як у адміністративному, так і у судовому порядку.

По-друге, відтерміновано застосування штрафів за несвоєчасне погашення векселів по авіаційному паливу.

По-третє, заборонено підвищення процентної ставки за кредитними договорами.

По-четверте, перенесено термін подання фінансової звітності.

По- п’яте, надано право органам місцевого самоврядування у 2020 році вносити зміни по зменшенню ставок місцевих податків  та/або  зборів та зменшення ставок єдиного податку.

Водночас, частину рішень, яку пропонував бізнес, так і не було враховано.

«Безумовно, від імені бізнесу ми дякуємо Верховній Раді за увагу до пропозицій від спільноти та прийняті рішення. Однак, на жаль, на сьогодні не врахованих норм все ж залишається більше. І в цьому контексті надзвичайно важливою є саме оперативна робота. Адже з кожним днем бізнесу стає все важче працювати. Тож дуже сподіваюсь, нам вдасться знайти консенсус і по решті пропозицій, адже кризова ситуація дійсно потребує більше рішень», – наголосила Анна Дерев’янко, виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації.

Найголовніше, що хвилює компанії наразі – збереження штрафів, за порушення строків  декларування та сплати податків, а саме ПДВ, акцизного податку, рентної плати. Крім того, штрафів за порушення порядку обліку виробництва, зберігання та транспортування пального та спирту етилового, про що бізнес-спільнота вже неодноразово наголошувала.

Не врахованими є також питання:

–          заборони будь-яких перевірок чи інформаційних запитів з боку податкової служби, як мінімум до кінця дії карантину. Наразі залишаються фактичні позапланові перевірки.

–          виконання рішення суду щодо реєстрації податкових накладних.

–          вчасне відшкодування ПДВ.

–          зниження податків на Фонд оплати праці, що дозволило б роботодавцям утриматись від скорочення персоналу, і як наслідок, країні уникнути масових акцій протестів.

–          скасувати оподаткування доходів від банківських депозитів, як фізичних, так і юридичних осіб;

–          запровадження виплати допомоги з тимчасової втрати працездатності за рахунок коштів Фонду соціального страхування вже з 1-го дня хвороби;

–          виключення з об’єкту оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором страхових внесків за договорами добровільного медичного страхування здоров’я працівників;

–          прозорого механізму регулювання цін на лікарські засоби, товари медичного призначення та соціально значущі товари (законом передбачене регулювання та на сьогодні механізм такого регулювання відсутній)

Водночас, бізнес вважає несправедливим скорочення пільгового періоду звільнення із плати за землю та податку на нерухоме майно (було зменшено з 30 квітня до 31 березня).

Тож Європейська Бізнес Асоціація закликає Верховну Раду звернути увагу на детальний перелік пропозицій при підготовці чергового проекту закону, аби підтримати бізнес.


Залишити коментар