
На Львівщині встановили рекорд України – найбільший цитрусовий сад

Тетяна Загородник виростила понад 800 сортів екзотів. Фото: Адріана Стахів
У Солонці біля Львова 5 квітня офіційно зафіксували національний рекорд “Найбільша в Україні колекція тропічних і субтропічних фруктових рослин”, саме тут Тетяна Загородник виростила понад 800 сортів екзотів.
Про встановлення рекорду, рекордсменку та її дітище розповідає кореспондентка “Еспресо.Захід” Андріана Стахів.
А спеціально для того, аби зафіксувати незвичайний для України рекорд, сюди приїхала очільниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова. Разом із господинею теплиці вони ретельно фіксують кожну рослину, уважно, крок за кроком обходячи чималий простір.
Фото: Андріана Стахів
Як результат – нарахували 844 окремі сорти екзотів. Власне кожну рослину фіксували в одиничному екземплярі, хоч насправді поряд могли мешкати і її близькі родичі, але такої точності підрахунку саме видів вимагали умови рекорду.
“У цьому рекорді є дуже цікава одна складова. Коли ми вносимо такі рекорди, ми їх вносимо завжди в категорію “Жива природа”. Проте цього разу це – “Наука і технології” – найпрестижніша категорія. Тому що, коли мені Таня почала розповідати, присилати креслення, як побудована ця теплиця, як вони її поглиблювали, як вони підігрівають ґрунт, як вони роблять зрошування кожній окремій рослині, бо кожна рослина по-різному споживає воду. Ми зрозуміли, що це фантастика, що такого просто навіть ми не сподівалися”, –розповідає Лана Вєтрова після того, як офіційно зафіксувала рекорд.
Фото: Андріана Стахів
Сама Тетяна Загородник каже, що рішення подати заявку було спонтанним – одного дня чоловік побачив рекламу такої можливості і запропонував це зробити. Проте готувалася насправді до такого кроку вона чи не 8 років, з моменту, коли з’явилось незвичне хоббі.
“Скільки років моєму захопленню, стільки років, напевно, і готувалися до такої події”, – ділиться Тетяна у коментарі “Еспресо.Захід“.
Зараз господиня теплиці очікує на прибуття нових і нових сортів фруктів, які дуже хоче вирощувати. А тим часом у спеціально обладнаному та задбаному просторі налічується вже понад 2 тисячі рослин, кожна з яких вимагає своєї особливої уваги, більшість із них прибули з Європи та Америки.
“Якщо говорити про країни, то тут є Італія, Німеччина й Іспанія. Якщо йдеться про тропіки, то це Індія, Індонезія, Таїланд, Китай, є і японські сорти”, – пояснює власниця колекції.
Фото: Андріана Стахів
За її словами, усі технологічні нововведення спрямовані на те, щоб створити максимальний комфорт для усіх видів рослин, які тут оселилися, адже умови для них часто потрібні різні.
“Кожен горщик – то, як і людина, має свій характер, має свої особливості, хтось вегетує, має багато листя, п’є багато, хтось в стані спокою – п’є мало. В когось горщик великий, відповідно, полив більший, в кого менший – відповідно менший полив. Так само і щодо удобрення мікроелементами: один хоче одне, інший хоче інше”, – відзначає Тетяна Загородник та показує плоди різних сортів рослин.
Зокрема, тут і особливі апельсини, які зовсім не містять кислоти, і лимон з ніжною рожевуватою серединкою, і гібрид лимона з апельсином, а поряд із цитрусовими мешкають різні види папаї, чимало сортів манго, розгорнулися своїми незвичними квітами високі банани та зеленіють авокадо.
Залишити коментар