Україна збільшила імпорт пального напряму від виробників

імпорт нафтопродуктів напряму від виробників

Ілюстративне фото з мережі.

Україна наростила імпорт нафтопродуктів напряму від виробників. Про це повідомила Державна митна служба України.

За даними Держмитслужби, з початку 2025 року митниця спостерігає суттєве зростання кількості контрактів на постачання пального безпосередньо від виробників. Частка таких поставок за 9 місяців року становить 45% від усіх оформлених митних декларацій. Це майже у 1,6 раза більше, ніж за аналогічний період 2024 року.

У відомстві зазначають, що системні заходи контролю – використання технічних засобів, аналіз маршрутів постачання та перевірка товаросупровідних документів – допомогли запобігти потраплянню в країну пального низької якості чи сумнівного походження.

«Більше прямих контрактів – менше сумнівного пального», – наголошують у Держмитслужбі.

Завдяки новому підходу законослухняний бізнес уважніше обирає контрагентів і віддає перевагу прямим угодам з виробниками. Це зменшує ризики використання нехарактерних маршрутів і фіктивних документів про походження товару.

Унаслідок цього митне оформлення проходить швидше, а на український ринок потрапляє пальне перевіреної якості.

За 9 місяців 2025 року Енергетична митниця оформила 6 мільйонів 396 тисяч тонн імпортованих нафтопродуктів. До державного бюджету надійшло понад 128 мільярдів гривень – майже на чверть більше, ніж за той самий період торік.

Контроль за походженням нафтопродуктів залишається одним із головних напрямів роботи митниці спільно з правоохоронними органами та структурами безпеки.


Залишити коментар