Нд. 17 Листопадаа 2024

Найважливіші справи у березні, які треба зробити в квітнику, в саду і на городі

Фото з відкритих джерел.

Ці важливі справи потрібно встигнути зробити у саду, городі й квітнику у березні.

У саду

  1. Не варто накидати сніг під дерева. Якщо у саду ще подекуди лежить сніг, його не варто накидати у пристовбурові кола, зокрема, під яблуні та груші. Коли потепліє і крона “прокинеться”, коріння буде “спати” під шаром снігу. І дереву бракуватиме поживних речовин. Тому розкидати сніг не варто, нехай він тане природним чином
  2. Огляньте, чи кору дерев не обгризли миші, чи зайці. Якщо пошкоджені тонкі гілки, їх слід обрізати до першої здорової бруньки, яка “дивиться” назовні крони. Якщо пошкоджено стовбур і рани глибокі, до деревини, їх слід замазати садовим варом.
  3. Побіліть стовбури. Це захистить дерева від сонячних опіків, що виникають у результаті різкого перепаду денних і нічних температур. Білити можна спеціальним білилом або водоемульсійною фарбою.
  4. Час обрізати плодові дерева: видалити сухі та пошкоджені гілки, видалити гілки, які “дивляться” всередину крони (вона має добре освітлюватися сонцем).
  5. Так у березні час обрізати ягідні кущі (смородину, аґрус тощо): видалити старі, пошкоджені, а також ті гілки, які лежать на землі, залишивши найсильніші.
  6. Обприскайте дерева і кущі від шкідників. Це слід зробити до розпускання бруньок.

У городі

  1. Розчистіть від снігу міжряддя і накидати його на грядки. У міжрядді ґрунт швидше розтане і насититься вологою. Якщо вода застоюється на городі, треба прокопати траншеї для її відведення. Адже застій води дуже шкодить багатьом рослинам.
  2. Посійте розсаду помідорів, перцю, ранньої білокачанної й цвітної капусти, а згодом пропікіруйте її, намагаючись розсаджувати разом із грудочкою ґрунту на корені.
  3. Підготуйте картоплю до посадки наприкінці місяця. Виберіть бульби, покладіться у світле тепле (18 ОС) місце на два тижні, а потім ще на 4 тижні у прохолодне (13-15 ОС).

У квітнику

  1. Привідкрити укриті на зиму троянди. Якщо снігопадів і морозів більше не очікується, варто зняти верхній шар укривного матеріалу.
  2. Коли повністю розтане сніг на газоні та він підсохне, варто згребти сміття і суху траву. А після цього удобрити азотними добривами.
  3. У березні час сіяти однорічні квіти (айстру, петунію, сальвію тощо), трошки пізніше можна сіяти флокс, агератум, цинію тощо. Посіяні у лютому однорічні квіти час пікірувати та розсадити в окремі горщики.

Залишити коментар