Нд. 17 Листопадаа 2024

Українські яблука заполонюють ринки Малайзії та Близького Сходу

За інформацією аналітиків EastFruit, українські садівники змогли відновити експорт свіжого яблука до країн Південно-Східної Азії та Близького Сходу, попри заблоковані російськими окупантами українські морські порти.

«Країни Близького Сходу у новому сезоні стали головним напрямком експорту свіжого яблука у сезоні 2022/23, після початку збирання осінніх сортів яблука. Зокрема ОАЕ знову стали основним покупцем, купивши за перші три місяці сезону майже 3 тис. тонн українського свіжого яблука. Серед головних імпортерів яблука з України були Саудівська Аравія, Катар, Ірак, Кувейт та Оман. Особливо показовим для мене є відновлення експорту до Малайзії, де українське яблуко здобуло гарну репутацію. Адже ця країна дуже далеко від України, а логістика істотно подовжилася і подорожчала. Проте українські садівники довели, що вони продовжують знаходити рішення навіть у таких складних умовах та зберігати присутність на стратегічно важливих для України ринках збуту», — кажеАндрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Протягом кількох місяців з початку повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ на територію України, садівники та трейдери України змогли знайти нові логістичні маршрути та відновити постачання до найбільш віддалених країн.Звичайно, доходи виробників України знизяться через зростання витрат на логістику, проте вони дозволять покривати витрати на виробництво для ефективних садівників, закладаючи фундамент для активної експансії на зовнішні ринки після перемоги над російським агресором.

Якщо ж оцінювати календарний рік, то за перші 10 місяців 2022 року Україна експортувала, попри розв’язану росією війну, у 2,4 раза яблука більше, ніж за той же період 2021 року.


Залишити коментар