Сб. 21 Грудня 2024

Чому частина нотаріусів не хоче братися за оформлення угод купівлі-продажу землі

Кількість нотаріусів, які посвідчують угоди купівлі-продажу землі, постійно зростає, однак частина з них просто не хочуть за це братись. Про це заявила директорка департаменту агропромислового розвитку  Львівської обласної адміністрації Тетяна Гетьман, пише “Еспресо.Захід“.

“Справді, деякі нотаріуси не хочуть оформляти купівлю-продаж землі, – підтверджує координатор Всеукраїнського конгресу фермерів на Львівщині Олег Бачинський, засновник кооперативу “Як бджола”. – Я говорив не з одним нотаріусом. Це займає багато часу. Треба підготувати чимало довідок: звідки надійшли кошти, яка кількість земельних ділянок у покупця”.

Відповідно до вимог закону про ринок землі, нотаріус, який посвідчує угоду, має перевірити, чи особа, яка хоче купити шматок землі сільгосппризначення, не перебуває у санкційних списках, чи не перевищує вона ліміт у 100 га. Нотаріус також має перевірити походження коштів, за які купують земельну ділянку.  Подекуди оформлення однієї угоди купівлі-продажу землі забирає цілий день.

“Насправді, це плюс, адже йдеться про договір купівлі-продажу, де мусить бути захищений і продавець, і покупець. Якщо я купую ділянку, я хочу, аби це було максимально правильно, щоб у майбутньому з цим не було проблем. Гадаю, нотаріуси згодом навчаться, наб’ють руку, і процес відбуватиметься швидше”, – каже Олег Бачинський. Він також має намір скористатися своїм правом купити землю як фізична особа, але цим займатиметься взимку, коли закінчаться осінньо-польові роботи.


Залишити коментар