
На Львівщині вперше зафіксували випадок метапневмовірусу

Фото з мережі.
На Львівщині лабораторно підтвердили випадок метапневмовірусу. Про це цього тижня повідомив Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб. У повідомленні йдеться про те, що паралельно в області продовжують циркулювати віруси грипу, коронавірусу, аденовірусу та РС-вірусу. Фіксація метапневмовірусу відбулася вперше за останній звітний тиждень. Цей випадок зафіксовано на фоні загального зниження захворюваності на грип та ГРВІ, включно з COVID-19.
Циркуляція вірусів та рівень захворюваності
Згідно з даними Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб, «вперше за попередній тиждень було виявлено метапневмовірус. Паралельно циркулюють віруси грипу А, В, аденовірус, РС-вірус, лабораторно підтверджено 6 випадків коронавірусу».
У період з 10 до 16 березня в області зареєстрували 19 209 випадків захворювань на грип та ГРВІ. Це на 12,2% менше, ніж попереднього тижня. Проте інтенсивний показник захворюваності перевищує епідемічний поріг на 79,9%.
Зниження фіксується як серед дітей (на 10,4%), так і серед дорослих (на 13,7%). Найбільше випадків виявлено у вікових категоріях 5–14 років (24,3%) та 30–64 роки (29,9%). Разом з тим, рівень госпіталізації зріс на 8,1% — на стаціонарному лікуванні перебувають 375 осіб, серед яких 196 — діти (52,3%).
Симптоми та рівень ризику
Метапневмовірус належить до групи респіраторних вірусів. Його симптоматика аналогічна до інших гострих вірусних захворювань: підвищення температури тіла, кашель, головний біль, ломота в тілі, першіння в горлі та нежить. У деяких випадках може призводити до пневмоній, пульмініту та запалень нижніх дихальних шляхів, що супроводжуються дихальною недостатністю.
За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, ситуація із поширенням метапневмовірусу є контрольованою.
«У порівнянні з таким захворюванням, як грип, метапневмовірус зазвичай протікає значно легше й дуже рідко викликає ускладнення», — зазначили у ЦГЗ.
Також Центр наголошує, що вірус циркулює щороку під час епідемічного сезону, а симптоми захворювання переважно схожі на застуду чи легку форму грипу. Особливих заходів захисту не потрібно.
У ЦГЗ нагадали базові заходи профілактики:
- регулярно мити руки з милом;
- уникати контактів із хворими людьми;
- прикривати рот серветкою або згином ліктя під час кашлю;
- провітрювати приміщення.
Голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій зазначає, що метапневмовірус, як і інші респіраторні інфекції, може становити ризик для окремих груп населення — передусім для дітей перших років життя та людей похилого віку. Він також уточнив, що перебіг хвороби може варіюватися — від безсимптомного до такого, що супроводжується ураженням нижніх дихальних шляхів, як-от бронхіоліт чи пневмонія.
«Інфекція може проходити без симптомів, а може бути подібною до застуди», — зазначає інфекціоніст.
При цьому, за словами Лапія, вводити карантинні обмеження через метапневмовірус не планується. Водночас він прогнозує, що наприкінці січня слід очікувати на зростання захворюваності на грип.
Читайте також: Чи безпечно вживати цибулю, пророщену на підвіконні у воді.
Залишити коментар