
Nestlé відкриває виробництво на Волині: що змінить новий завод

Фото: зі сторінки Дмитра Кисилевського.
Швейцарська компанія Nestlé завершує підготовку до запуску нового заводу в селі Смолигів Волинської області. Підприємство спеціалізуватиметься на виробництві вермішелі швидкого приготування. Інвестиції у проєкт склали близько 50 мільйонів євро.
Запуск виробничих ліній і створення робочих місць
Перша виробнича лінія розпочне роботу у найближчі місяці. Завдяки цьому на підприємстві буде створено понад 300 нових робочих місць. Очікується, що 75% продукції постачатиметься на експорт у 26 країн.
“Перша виробнича лінія заводу створить понад 300 нових робочих місць. Запуск другої виробничої лінії заплановано на 2026 рік. Загалом проєкт передбачає роботу у Смолигові трьох виробничих ліній”, – повідомив народний депутат Дмитро Кисилевський.
Зараз на монтажних роботах задіяні близько 200 працівників. Частина обладнання була придбана в Україні, зокрема, резервуари для зберігання олії поставила компанія “Оріон Груп” з Київської області. У виробництві планується використовувати українську сировину – олію та борошно.
Сонячна електростанція та енергетична незалежність
Nestlé також інвестувала у сонячну електростанцію потужністю 1,3 МВт. Вона покриватиме близько 20% річного споживання електроенергії заводом. Зараз триває оформлення для підприємства статусу “Активний споживач”, що дозволить реалізовувати надлишки згенерованої електроенергії в енергоринок.
Іноземні інвестиції в Україну попри війну
Будівництво нових заводів за участю іноземних інвесторів триває і в інших регіонах України. Наразі нові підприємства зводять Knauf (виробництво гіпсокартону та сухих будівельних сумішей), Unilever (виробництво засобів особистої гігієни), Peikko Group Corporation (виробництво композитних конструкцій). Тим часом Saint-Gobain (виробництво гіпсових сумішей) та Kronospan (виробництво дерев’яних плит) вже ввели в експлуатацію свої виробничі потужності.
“Інвестори, які будують в Україні нові заводи у найскладніші часи, заслуговують максимальне сприяння держави на всіх рівнях. Адже ці промислові проєкти – підкріплений великими коштами сигнал віри у нашу незалежність, наше майбутнє”, – зазначив Дмитро Кисилевський.
Читайте також: АМКУ дозволив ОККО придбати агрофірму на Тернопільщині.
Залишити коментар