Для кліматичної політики України створили Офіс зеленого переходу
Україна за сприяння Великої Британії створила новий підрозділ для кращого впровадження політик в сфері енергетики та клімату, які сприятимуть економічному розвитку України та інтеграції до ЄС — Офіс зеленого переходу. У відкритті Офісу взяли участь Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко та Посол Великої Британії в Україні Мартін Харріс. Про це повідомило Міністерство економіки України.
Офіс зеленого переходу, створений за підтримки Великої Британії, розпочав роботу в Україні як консультативно-дорадчий орган при Міністерстві економіки. Його завданням є сприяння впровадженню кліматичної та енергетичної політики, необхідної для декарбонізації та подальшої євроінтеграції країни. Під час відкриття офісу підписали Меморандум про співпрацю між Україною та Великою Британією для досягнення цілей Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) до 2030 року.
Завдання та функції Офісу зеленого переходу
Новий Офіс діє як незалежна структура, допомагаючи Міністерству економіки України адаптувати та імплементувати кліматичні реформи, спрямовані на інтеграцію з ЄС. Меморандум, підписаний першою віцепрем’єр-міністеркою Юлією Свириденко та Послом Великої Британії Мартіном Гаррісом, передбачає реалізацію стратегій для досягнення цілей сталого розвитку. Юлія Свириденко зазначила:
«Ми очікуємо, що цей Офіс підтримуватиме зусилля Міністерства економіки із впровадження політики у сфері енергетики і клімату та тих кроків, які потрібні для вступу в ЄС й досягнення наших цілей декарбонізації».
Цілі Національного плану з енергетики та клімату
Основними завданнями, які ставить перед собою Офіс зеленого переходу, є скорочення викидів парникових газів на 65% порівняно з 1990 роком, збільшення частки відновлюваних джерел енергії до 27% у загальному кінцевому енергоспоживанні та диверсифікація джерел постачання енергоресурсів.
«Реалізація НПЕК сприятиме декарбонізації економіки України та залученню інвестицій на етапі повоєнної відбудови», — наголосила Юлія Свириденко, пояснюючи стратегічну важливість плану для стабільного економічного розвитку.
Співпраця з міжнародними партнерами
Важливим аспектом діяльності Офісу є залучення міжнародних донорів, приватних інвесторів та експертів для реалізації кліматичних проєктів, пов’язаних з енергетичним сектором. Перший заступник міністра економіки Олексій Соболев зазначив, що для досягнення цілей НПЕК до 2030 року Україна потребує понад 40 млрд доларів інвестицій.
«Наша співпраця з міжнародними партнерами може стати ключовою в реалізації конкретних програм з підтримки декарбонізації України», — підкреслив він.
Проблеми та виклики в умовах війни
Складна ситуація на енергетичному ринку України, спричинена військовими діями, актуалізує питання безпеки та модернізації інфраструктури. Велика Британія прагне допомогти Україні відбудувати енергосистему, яка буде більш стійкою та децентралізованою. Посол Великої Британії Мартін Гарріс зазначив:
«У той час, як російські атаки спрямовані на енергетичну та розподільчу інфраструктуру України, Велика Британія прагне підтримати Україну, щоб та відбудувала енергетичну систему більш безпечною, стійкою, децентралізованою та технологічнішою».
Офіс зеленого переходу як платформа для комунікації
За словами Олени Павленко, президентки DiXi Group, Офіс зеленого переходу слугуватиме платформою для комунікації між урядом, міжнародними партнерами та громадськими організаціями. Це необхідно для прозорого залучення інвестицій і координації проєктів, спрямованих на стале майбутнє України. Офіс підтримується фінансовою допомогою Британської агенції міжнародного розвитку та реалізується за участі ГО «ДІКСІ ГРУП», що займається розвитком енергетичного сектору.
Плани на майбутнє
Завдання, які стоять перед Україною у рамках зеленого переходу, потребують комплексних заходів і ефективного впровадження сучасних технологій. Директор Офісу зеленого переходу Андрій Кітура підкреслив:
«Разом з міжнародними партнерами ми будемо працювати над залученням зелених інвестицій, а також над тим, щоб допомогти Україні досягнути кліматичних та енергетичних цілей».
Залишити коментар