Енергетична криза загрожує врожаю ягід в Україні

Відсутність електроенергії у деяких ягідних господарствах може впливати на врожайність.

ягоди

Ілюстративне фото з мережі

В умовах енергетичної кризи українські ягідні господарства стикаються з новим викликом – можливим впливом відключень електроенергії на врожайність. Експерти галузі розглядають потенційні наслідки цієї проблеми та шляхи її вирішення, підкреслюючи критичну важливість зрошення для стабільного виробництва ягідних культур. Про це пише AgroPortal з посиланням на SEEDS.

Відсутність електроенергії у деяких ягідних господарствах може впливати на врожайність.

Таку думку висловив президент Української плодоовочевої асоціації Тарас Баштанник у коментарі SEEDS.

«Якщо часто вимикатимуть світло, підприємства не будуть встигати поливати рослини, а це критично зменшить урожайність», – пояснив він.

Водночас фахівець висловив переконання, що переважна більшість підприємств, які вирощують ягоди, можуть вирішити це питання за допомогою генераторів.

«Там потрібно не так вже й багато кіловат», – вважає він.

І додає, що будь-яка ягідна, кісточкова, плодова або навіть овочева культура майже завжди повинна вирощуватись на зрошенні. Без нього просто неможливо щось планувати.

«У такому разі один рік ви будете збирати 3 т/га, інший рік – 10 т/га, а потім знову 2-3 т/га. До того ж з таким кліматом, як у нас, коли от зараз буде +33°С цілий тиждень, – без поливу все просто загине.

А потім, навіть зібравши урожай, рослини потрібно продовжувати поливати ще до кінця вересня, щоб не втратити врожай наступного року. Наприклад, лохина закладає потенціал урожаю на наступний рік орієнтовно у серпні. А полив відіграє в цьому, мабуть, найсуттєвішу роль», – підсумував Баштанник.

Раніше ми писали про те, що уряд запускає масштабні програми підтримки децентралізованої енергетики.


Залишити коментар