Уряд запускає масштабні програми підтримки децентралізованої енергетики

сонячна

Ілюстративне фото з мережі

Уряд України готує потужну відповідь на енергетичні виклики, з якими стикається країна. До кінця липня планується запуск масштабної ініціативи, спрямованої на підтримку як бізнесу, так і приватних осіб у забезпеченні стабільного електропостачання.

Центральним елементом цієї ініціативи стануть безвідсоткові кредити, доступні для широкого кола учасників – від великих підприємств до звичайних громадян. Ця фінансова підтримка має на меті стимулювати розвиток децентралізованих джерел енергії, що дозволить зміцнити енергетичну безпеку країни.

Кабінет Міністрів розробив комплексний пакет програм, орієнтованих на просування ідеї децентралізованої енергетики. Ці програми охоплюють різні аспекти – від фінансової допомоги до технічної підтримки, створюючи сприятливі умови для впровадження альтернативних джерел енергії на всіх рівнях.

Про це розповів Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Він, зокрема, окреслив п’ять головних напрямків роботи Уряду в енергетичній сфері.

«Швидке відновлення енергооб’єктів. Тут Міністерством енергетики затверджені усі плани та ремонтні програми як в тепловій, так і в гідро- й атомній генерації. Другий напрямок – захист об’єктів та збільшення ППО. Третій напрямок – це розвиток децентралізованої енергосистеми. Це нові можливості для людей, бізнесу та громад. Четвертий напрямок – збільшення імпорту електроенергії з Європи до 2,2 ГВт. П’ятий напрямок – залучення коштів та обладнання від партнерів», – повідомив Шмигаль.

Прем’єр-міністр детально розповів про програми для населення та бізнесу, які вже діють і які запрацюють найближчим часом.

  • Безвідсоткові кредити для громадян на сонячні панелі та вітрові установки до 10 кВт потужності. Кредит до 480 тис. грн на 10 років без застави, під 0% річних.
  • За програмою «ГрінДІМ» держава компенсує співвласникам житла 1 млн грн на сонячні панелі та 2 млн грн на теплові насоси. Це покриває до 70% вартості проекту. Уряд також напрацював рішення про кредитування ОСББ на суму до 5 млн грн.
  • Кредити «5-7-9» для малого та середнього бізнесу на встановлення газових електрогенераційних установок. До 150 млн грн на строк до 10 років під 5-9% з кредитними «канікулами» 6-12 місяців. На прифронтових територіях діятимуть ще більш пільгові умови.
  • Кредитування великого бізнесу на 5-7 років з процентною ставкою 14-16% для розбудови альтернативної генерації.
  • Звільнення енергообладнання від ввізного мита та ПДВ. У Парламенті зареєстровані відповідні зміни до законодавства. Норми діятимуть для громадян і для бізнесу до початку 2026 року.
  • З 10 до 2 днів скорочені терміни отримання технічних умов на приєднання до електромереж, зменшена кількість документів з 7 до 2, до 1 місяця знижений термін надання послуги приєднання до газорозподільчої системи, не потрібно проходити процедури відведення землі та оцінку впливу на довкілля.
  • Буде запущена “гаряча лінія” та сайт з інформацією про нові можливості.

Денис Шмигаль також відзначив, що увесь цей комплекс заходів почне діяти не пізніше 25 липня.

Раніше ми писали про те, що лікарні у 5 областях забезпечать сонячними панелями.


Залишити коментар