ВООЗ випускає перше керівництво з лікування тютюнової залежності

керівництво ВООЗ з лікування тютюнової залежності

Керівництво ВООЗ з лікування тютюнової залежності, фото-скрін з документа ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) зробила важливий крок у боротьбі з тютюновою епідемією, випустивши перше в історії клінічне керівництво з лікування тютюнової залежності у дорослих. Цей документ пропонує комплексний набір втручань для допомоги понад 750 мільйонам споживачів тютюну, які прагнуть кинути палити. Про це повідомляють на сайті ВООЗ.

Комплексний підхід до відмови від тютюну

Нове керівництво ВООЗ рекомендує поєднання поведінкової підтримки та фармакологічного лікування. Поведінкові втручання включають коротке консультування медичними працівниками (від 30 секунд до 3 хвилин) під час рутинних візитів, а також більш інтенсивну підтримку у вигляді індивідуальних, групових або телефонних консультацій.

Серед рекомендованих лікарських засобів – варениклін, нікотинозамісна терапія (НЗТ), бупропіон та цитизин. ВООЗ наголошує на важливості забезпечення доступності цих препаратів, особливо в країнах з низьким і середнім рівнем доходу.

Генеральний директор ВООЗ, д-р Тедрос Адханом Гебреєсус, підкреслює значимість цього документа:

“Це керівництво є важливою віхою у нашій глобальній боротьбі проти цих небезпечних продуктів. Воно надає країнам необхідні інструменти для ефективної підтримки людей у відмові від тютюну та зменшення глобального тягаря захворювань, пов’язаних з тютюном”.

Цифрові технології на службі здоров’я

Окрім традиційних методів, ВООЗ рекомендує використовувати цифрові інтервенції як додаткові або самостійні інструменти підтримки. Це можуть бути текстові повідомлення, смартфон-додатки та інтернет-програми.

Д-р Рюдігер Крех, директор Департаменту зміцнення здоров’я ВООЗ, наголошує на важливості розуміння складності процесу відмови від куріння:

“Неможливо переоцінити величезну боротьбу, з якою стикаються люди, намагаючись кинути палити. Ми повинні глибоко цінувати силу, яку це вимагає, і страждання, які переживають окремі особи та їхні близькі, щоб подолати цю залежність. Ці рекомендації розроблені, щоб допомогти громадам та урядам надати найкращу можливу підтримку та допомогу тим, хто перебуває на цьому складному шляху”.

ВООЗ закликає медичних працівників, політиків та зацікавлені сторони прийняти та впровадити це керівництво для просування відмови від тютюну та покращення здоров’я мільйонів людей у всьому світі, які потребують допомоги.


Залишити коментар