Криза на ринку ріпаку

ріпак

Фото з відкритих джерел.

У новому сезоні в Україні загостриться конкуренція між переробниками та експортерами ріпаку. Олійної буде не вистачати, і уже зараз експортери готові платити більше.

Про це повідомила старший ціновий оглядач ринку олійних культур та продуктів їх переробки в Чорноморському регіоні «Fastmarkets Agricensus» Анна Платонова, пише АПК-Інформ.

За її словами, валовий збір ріпаку в Україні у поточному році знизиться приблизно на 20% від минулорічного і, за різними оцінками, складе 3,5-3,8 млн тонн. Головним чином зниження відбудеться через несприятливі погодні умови у період вегетації культури.

«При цьому різниця в оцінці обсягів переробки ріпаку у новому сезоні коливається від 700 тис. тонн до 1,3 млн тонн. Переробляти цю культуру, за результатами наших опитувань, планують близько 12 українських заводів. Конкуренція за сировину між переробниками та експортерами буде однозначно зростати, оскільки, окрім зниження врожаю по Україні, прогнозується зменшення виробництва ріпаку і у Європі», – сказала експерт.

Вона додала, що уже на сьогодні експортери готові купувати український ріпак нового врожаю за ціною на $30 за тонну вище, ніж переробники.

 


Залишити коментар