Чт. 20 Червня 2024

Збільшились штрафи за неоформлених працівників у 2024 році

трудова

Ілюстративне фото з мережі

Сучасний бізнес-клімат вимагає від роботодавців відповідального ставлення до регулювання трудових відносин. Однак через різні обставини деякі компанії досі практикують неофіційний найм працівників. Такий крок може здаватися вигідним у короткостроковій перспективі, але чи так це насправді? ФАКТИ детальніше розглянули питання штрафів за неоформлених працівників.

В епоху прозорості та дотримання законодавства питання легального працевлаштування набуває особливої актуальності. Держава має на меті захистити права найманих працівників, а також інтереси сумлінних роботодавців. З цією метою запроваджено систему штрафних санкцій за порушення трудового законодавства.

Нові виклики під час воєнного стану

Воєнний стан в Україні сформував нові виклики для бізнесу. Через мобілізацію та загрозу знищення підприємств виникла спокуса заощадити на витратах, зокрема шляхом неофіційного працевлаштування. Однак такий крок може дорого коштувати роботодавцям через застосування штрафів.

Відповідальність за порушення

У випадку виявлення фактів неофіційного працевлаштування, роботодавці можуть зіткнутися з різними видами відповідальності – дисциплінарною, матеріальною, адміністративною, фінансовою та кримінальною. При цьому компанії переважно стикаються з фінансовою відповідальністю у вигляді штрафів.

Збільшення сум штрафів

З 1 квітня 2024 року в Україні підвищилася мінімальна заробітна плата до 8000 грн. Це автоматично призвело до зростання розмірів штрафів за порушення трудового законодавства. Адже суми штрафів нараховуються у кратному співвідношенні до мінімальної зарплати.

Розміри штрафів за порушення

  • Штраф у 10-кратному розмірі мінзарплати (80 000 грн) за кожного неоформленого працівника.
  • Штраф у 16-кратному розмірі (128 000 грн) за неналежне сприяння інспекціям.
  • Штраф у 3-кратному розмірі (24 000 грн) за затримку виплат або неповні виплати зарплати.
  • Штраф від 8000 до 16 000 грн за інші порушення залежно від ступеня тяжкості.

Важливість дотримання законодавства

Роботодавці мають усвідомлювати, що дотримання трудового законодавства – це не лише питання фінансових санкцій. Це крок до підтримки економіки країни, забезпечення гідних умов праці та сталого розвитку бізнесу. Порушення ж можуть згубно позначитися на репутації компанії, знизити продуктивність працівників та завдати прямих фінансових збитків.


Залишити коментар