Чт. 20 Червня 2024

Травень став найпосушливішим вперше за 30 років

Фото з відкритих джерел.

Цьогорічний травень в Україні виявився одним із найсухіших за останні 30 років, а, наприклад, в Черкаський області – за 100 років метеорологічних спостережень. Цей факт у своєму декадному звіті зазначили фахівці Укргідрометеоцентру.

В останній п’ятиденці травня грозові локальні дощі пройшли лише в окремих районах південних областей України, проте вони мало змінили несприятливу ситуацію щодо зволоження ґрунту. Внаслідок великого дефіциту опадів майже на всій території країни агрометеорологічні умови у третій декаді продовжували ускладнюватися або погіршуватися для усіх видів культур.

«Проте, внаслідок того, що не спостерігалося надто високих температур повітря, погіршення умов не набуло критичного характеру, і агрометеорологічні умови останньої весняної декади ще залишалися задовільними для вегетації більшості сільгоспкультур», – підкреслили агрометеорологи.

Одночасно відсутність опадів призводила до висихання та ущільнення верхніх шарів ґрунту, створювалися малосприятливі умови для початкового розвитку висіяних пізніх технічних та городніх культур. Дефіцит опадів призвів до розвитку та поширення посушливих явищ під ранніми колосовими у південних та східних областях.


Залишити коментар