Нд. 14 Квітня 2024

Перший в Україні заказник для охорони вовків запрацює на Київщині

Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) закінчує роботу зі створення на півночі Вишгородського району першого в Україні заказника для охорони вовка. Під охорону буде взято «Чортове болото» біля річки Жидок площею близько 200 га.

Вовк у всій Європі охороняється Берніською конвенцією та Оселіщною директивою ЄС.

Зараз в 15 європейських країнах вовк знаходиться під повною охороною, в п’яти він знаходиться під частковою охороною (як мисливський вид). Маленька Болгарія має 2712 вовків, Італія-3307 вовків, Румунія-3000 вовків, Польща-1889 вовків, а Україна-понад 2000 вовків.

На жаль, практично єдиною європейською країною, яка не охороняє вовка, порушуючи Бернську конвенцію, яку вона ратифікувала, є Україна.

Дуже важливим для охорони вовка є захист його місць розмноження. На жаль, цьому питанню в Україні довгий час взагалі не приділяли уваги. В Україні досі немає жодного спеціалізованого заказника для охорони місць розмноження вовка.

Тому, було проведено дослідження, в результаті якого вдалося встановити, що в Чортовому болоті, зовсім дикій та важкодоступній місцевості, вже багато років живе сім’я вовків, яка тут розмножується. Тому ми зараз закінчуємо готувати документи щодо створення заказника для охорони місця розмноження вовків.

Розміри надою корів залежить від освітлення


Залишити коментар