Сб. 20 Квітня 2024

Розміри надою корів залежить від освітлення

Кількість світла, яку корови отримують протягом дня, впливає на надій. Сезонні зміни тривалості світлового дня також позначаються на виробництві молока, яке коливається від 2 кг на корову в день на півночі до 3,6–4 кг на півдні США.

«Зміни кількості годин світла та тривалості дня дають змогу тварині передбачити їх ще до того, як вони відбудуться», — сказав Кевін Гарватін, фізіолог і нутриціоніст з Університету штату Пенсильванія під час літньої віртуальної конференції з годівлі й управління молочними коровами.

Сезонні зміни доступного природного освітлення, від 16 до 18 годин денного світла навесні до 8−10 годин/день взимку, може на 5−10% зменшити виробництво молока, зауважує він.

«Як результат, виробництво молока найвище у квітні, а найменше у вересні. І якщо взимку корови ідуть у запуск, скорочення днів може призвести до збільшення росту залозистої тканини під час сухостійного періоду. Немає даних про те, як це усунути. Управління фотоперіодом, мабуть, найкращий вибір», — пояснює експерт.

Що важливо, коровам потрібен і період темряви, як частина їх звичного щоденного циркадного ритму. Проблемою може бути постійне світлове забруднення, особливо на великих молочних фермах з цілодобовим доїнням. Незважаючи на те, що у корівниках з безприв’язним утриманням вночі може бути темно, світлове забруднення з доїльної зали/накопичувача або від підгортачів корму може порушити роботу внутрішнього годинника корів.

«Я знаю, що ми намагаємося максимізувати ефективність доїльної зали, але чи варто втрачати 5−10% виробництва молока? — запитує він. — Можливо, ми можемо дозволити собі зупинити доїльну залу на кілька годин вночі, щоб отримати цю продуктивність».

Режим годівлі також важливий. Роздача свіжого корму стимулює споживання сухої речовини.

«Корови повинні мати доступ до корму після повернення з доїльної зали, але роздача свіжого корму за 2−3 години до або після доїння може збільшити споживання корму протягом дня», — говорить Гарватін.

Крім того, експерт радить уникати годівлі пізно ввечері або вночі. Це може призвести до меншого споживання корму вдень. Краще годувати корів вранці.


Залишити коментар