Який розмір виплат по безробіттю

Ринок праці оживляється, але кількість офіційних безробітних з початком війни зросла у рази. Українці, які мають роботи, можуть отримати державну компенсацію у вигляді допомоги по безробіттю.

Про це нагадали у Центрі зайнятості.

Починаючи з 1 січня мінімальна заробітна плата складає вже 7100 гривень. У зв’язку з цим, всі виплати, які прив’язані до мінімалки також підвищаться. Це стосується і допомоги по безробіттю.

Під час воєнного стану, максимальний розмір допомоги по безробіттю становитиме не більше 7100 гривень. Таку виплату можуть отримати громадяни, які мають велику кількість страхового стажу.

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю – 1500 гривень. Вона належить тим громадянам, які вважаються безробітними 12 місяців та мають стаж роботи менш як 7 місяців.

Виплачується вона залежно від періоду безробіття. У перші пів року виплачується 100 відсотків від дозволеної суми. Надалі сплачується 50 відсотків. Якщо особа, котра стала на облік як безробіття, має стаж не менше 15 років та протягом цих 15 років не отримувала допомогу по безробіттю, до суми додається 10 відсотків.

Окрім цього, сума буде залежати і від середньомісячного доходу на останньому місці роботи та на якій підставі відбулось звільнення. Для отримання допомоги по безробіттю варто звернутись до найближчого Центру зайнятості

Українські фермери у критичній ситуації


Залишити коментар