Кропивничанин вирощує 12 сортів хурми
У кропивничанина Олександра Луньова ростуть десятки сортів яблунь, груш. Також є гібриди персика, слив, кущі актинідії (вид ківі). Водночас щедро родить азиміна (бананове дерево), плоди котрої смаком нагадують банан, ананас та полуницю.
10 років самовідданий чоловік витратив на те, аби у саду прижився зизифус (китайський фінік). Його смак схожий до яблук.
Ще одна гордість господаря — хурма, якої має 12 сортів. Займався нею не один сезон. Нинішнього року південна гостя неабияк потішила ґазду високим урожаєм. До речі, цих екзотів, що звикли до іншого клімату, виростити доволі непросто. Плекав їх для родини, бо свої плоди смачніші за куплені.
Довший час деревця не приживалися. Тоді пан Олександр почав прислухатися до порад колег-садівників. Деякі рекомендували не утеплювати насадження на зиму. Господар так і зробив. Хоча, зізнається, дуже хвилювався, чи не замерзнуть його дворічні улюбленці. Але ті успішно пройшли випробовування холодами. Відтоді обходяться без укриття.
Із 12 сортів хурми чотири вже дарують плоди. Вони помаранчевого кольору, м’якенькі, як мармелад, дуже смачні. Дозрівають із першими приморозками. Відбувається це неодночасно. Так, Соснівська масово зародила на восьмий рік життя. Одне дерево дарує 20−30 кг продукції.
«Для нашого регіону не варто очікувати дуже великих плодів. Вони заважують 70−100 грамів. Мрію, аби в майбутньому їх маса сягнула 150−200 грамів», — каже ентузіаст.
Залишити коментар