Нд. 26 Травня 2024

Як вивести з городу дротяника

Усі садівники знають, як важко вивести з городу одного з найбільших шкідників картоплі – дротяника. Війну з дротяником краще почати якраз восени. Спочатку треба розкислити ґрунт. Найкращий для цього засіб — доломітове борошно, яке неможливо передозувати. А також воно не вимивається з ґрунту.

Крок другий — голої землі на ділянці бути не повинно. Голу, пухку і вологу землю дуже люблять самки дротяників. Землю, за можливості, потрібно мульчувати, але не бур’янами. Найбільш підходящі для цього — сіно і солома.

Зараз, коли з ділянки прибрано картоплю та інші коренеплоди, важливо не залишати пошкоджений під час збирання врожай. Тому що все це — їжа для личинок дротяників до самої весни.

Допомогти знищити їх може ґрунтовий інсектицид, який створює навколо бульб токсичне середовище. Але краще обходитися без хімії. Що б ми не робили, не обійтися тут без обов’язкового перекопування на цілий багнет лопати перед самими морозами ґрунту, видалення з ділянки всіх бур’янів, внесення мінеральних добрив.

А найбезпечніший і найлегший метод впливу на личинок — посів на ділянці рослин-сидератів. Його потрібно поєднувати з розкисленням ґрунту. Це можуть бути фацелія, гірчиця, буркун, люцерна. Алкалоїди, що містяться в них, вбивають личинок дротяників.


Залишити коментар