Пт. 15 Листопадаа 2024

Добрива в Німеччині можуть більше не виробляти

Німецькі виробники добрив зупиняють свою роботу через низьку рентабельність. До цього призвели дешеві добрива з росії. Як зазначається, німецькі фермери продовжують користуватися російськими добривами, експорт яких не потрапляє під санкції, введені західними країнами.

Про це пише Куркуль.

Для німецьких виробників добрив відмова від дешевого російського газу стала великою проблемою: ціна на газ зросла до 40%, а вартість вироблених добрив у деяких випадках — до 150%.

«Уся промисловість із виробництва добрив у Німеччині працює з великими збитками. Якщо Німеччина не хоче фінансувати війну, розв’язану росією, і тому відмовляється від російського газу, то постає питання, чому імпорт російського газу у вигляді сечовини та аміаку в Німеччину останніми місяцями зміг зрости?» — розповів міністр економіки та сільського господарства землі Саксонія-Анхальт Свен Шульце.

Таким чином санкційна політика ЄС поставила під загрозу цілу галузь. При цьому росії, яка вийшла із зернової угоди в середині минулого місяця, все одно дозволено поставляти добрива в Німеччину та інші європейські країни.

«Німецькі та європейські виробничі майданчики будуть змушені закритися або, принаймні, значно скоротити виробництво, оскільки росії буде дозволено безперешкодно наповнювати ринок дешевими добривами», — додав міністр.

Газоємне виробництво добрив (азотних і аміачних) є збитковим, адже 80% витрат на виробництво аміаку, наприклад, становить ціна газу. Водночас імпорт російських добрив до ЄС за рік зріс уп’ятеро.


Залишити коментар