Безкінечна переробка пластику стала можлива завдяки американським вченим
Нині пластик є одним із найбільш популярних матеріалів, але відходи з нього дуже сильно забруднюють навколишнє середовище. Сучасні вчені докладають багато зусиль для того, щоб зробити пластик більш екологічним.
Про це повідомляє Мета.
У лабораторії Берклі, що належить до структури Каліфорнійського університету, дослідникам вдалося винайти унікальні бактерії, які допоможуть виробляти пластик, придатний для нескінченної багаторазового перероблення.
Розвиток наукових програм, пов’язаних із переробленням пластику, розпочато багато років тому. Однак досі дослідникам не вдавалося знайти рішення, яке б вплинуло на можливість постійної переробки пластикових виробів. Більшість із них все ще спалюються або у великій кількості відправляються на звалище.
Новини про те, що представникам лабораторії Берклі вдалося представити практично новий вид пластику, з’явилися в медіапросторі 2019 року. Новий пластик вирішили назвати полідикетоенамін (PDK). Він відрізняється від звичайного тим, що зв’язки між його молекулами набагато простіше розщеплюються. Завдяки цьому після перероблення можна створювати нові вироби високої якості.
Раніше вчені вже виготовляли цей матеріал зі звичайних нафтопродуктів, але згодом вирішили перейти на поновлюване джерело сировини. Це стало можливим завдяки створенню нової бактерії E. Coli, здатної перетворювати цукор, що міститься в бактерії, на особливу молекулу лактон триоцтової кислоти (TAL). Ця бактерія унікальна тим, що за необхідності її можна легко комбінувати з різними хімічними речовинами, щоб у підсумку отримати матеріал PDK.
Пластиковий матеріал, який можна отримати за допомогою нової бактерії, можна зробити більш гнучким, міцним або навіть клейким. Усе залежить від його призначення. Дослідження показали, що новий вид пластику відкриває неймовірно великий діапазон для подальших потенційних застосувань.
PDK на відміну від інших матеріалів складається на 80% з біоматеріалу, але вчені впевнені, що в майбутньому їм вдасться створити пластик, який повністю складається з біоматеріалу.
Українські вчені виокремили 10 сортів винограду без кісточок
Залишити коментар