Ср. 29 Травня 2024

В Узбекистані вивели новий сорт картоплі

В результаті багаторічних досліджень вчених-селекціонерів НДІ овоче-баштанних культур і картоплі при Міністерстві сільського господарства Республіки Узбекистан був створений сорт скоростиглої картоплі “Тошкент ертагісі”, адаптований до ґрунтово-кліматичних умов Узбекистану.

Новий сорт був запатентований Агентством інтелектуальної власності 2023 року, повідомляє пресслужба Міністерства сільського господарства Республіки Узбекистан. При його вирощуванні в теплиці необхідно попередньо підготувати землю, тоді можна отримати вищий урожай і поповнити запаси насіннєвого матеріалу. Велике значення мають підживлення цього сорту, а також процес збирання бульб картоплі. Своєчасна посадка забезпечує ранню і хорошу схожість, а також високу врожайність.

Читайте також: “Малла” – новий сорт цибулі створили на Андижанській науково-дослідній станції (Узбекистан)

Новий сорт картоплі має низку переваг. Зокрема, він ультраскоростиглий, тобто дозріває на 10-12 днів раніше порівняно з іншими місцевими скоростиглими сортами. Вегетаційний період становить 65-70 днів. Валова врожайність бульб картоплі становить 270-280 центнерів на гектар, бульбоплід, крім високої якості, має гарний товарний вигляд. Цей сорт рекомендується для посадки у весняний і літній періоди.


Залишити коментар