Ср. 29 Травня 2024

У Європарламенті підтримали продовження безмитної торгівлі з Україною на рік

Комітет Європейського парламенту з міжнародної торгівлі проголосував за продовження безмитної торгівлі з Україною на рік, повідомили в євроінституції, пише УНН.

“Комітет з міжнародної торгівлі в четвер дав зелене світло для призупинення імпортних мит ЄС на український експорт ще на рік для підтримки економіки країни”, – ідеться у повідомленні.

Члени комітету ЄП з міжнародної торгівлі схвалили пропозицію щодо продовження припинення дії імпортних мит, антидемпінгових мит та захисних заходів щодо українського експорту до ЄС ще на рік на тлі агресивної війни росії, яка обмежує можливості України у торгівлі з рештою світу.

“Призупинення тарифів поширюється на фрукти та овочі, на які поширюється система вхідних цін, а також на сільськогосподарську продукцію та продукти її переробки, на які поширюється дія тарифних квот. Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, з 1 січня 2023 року промислові товари підпадають під нульове мито, тому вони не включені до нової пропозиції”, – повідомляють у Європарламенті.

Депутати Європарламенту ухвалили проект доповіді комітету, підготовлений постійним доповідачем по Україні Сандрою Калнієте, 27 голосами при 1 “проти” та 7 тих, хто утримався.

“Посли ЄС можуть дати зелене світло цьому завтра”, – зазначив з приводу схвалення продовження безмитної торгівлі з Україною редактор “Радіо Свобода” з питань Європи Рікард Йозвяк у Twitter.

Планується, що проект доповіді буде винесено на голосування всіма депутатами Європарламенту на пленарному засіданні 8-11 травня. Захід буде застосовуватися з наступного дня після його публікації в Офіційному журналі ЄС.


Залишити коментар