Пт. 1 Березня 2024

Українські фермери отримають насіння картоплі від ООН

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує розповсюдити посадкову картоплю серед 10 000 українських найвразливіших фермерських господарств у сільській місцевості, зокрема у селах на лінії фронту. Про це повідомляє Асоціація українців в Республіці Ірландія (АУРІ).

Розраховують передати щонайменше по 50 кілограмів такої посадкової картоплі на одного фермера.

Оголошуючи про таку підтримку, міністр сільського господарства Ірландії Чарлі МакКоналог наголосив, що цей обсяг якісного посадкового матеріалу має потенціал для виробництва до 7 тис. тонн продовольчої картоплі. А це середньорічне споживання картоплі для 45-50 тис. осіб.

– Цей проєкт підтримає зусилля з відновлення сільськогосподарського потенціалу України та допоможе сільським сім’ям відновити виробництво картоплі для власного споживання в домогосподарствах, – зазначив Міністр МакКоналог.

Україна входила до п’ятірки найбільших виробників картоплі у світі, і основна частина її виробництва припадала саме на дрібні фермерські господарства.  Але з початком війни структура постачання насіннєвої картоплі в Україні була порушена, а імпорт сертифікованого насіннєвого матеріалу серйозно ускладнений.


Залишити коментар