Пн. 17 Червня 2024

В Україні готують перезавантаження митниці: що зміниться

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт №6490 про перезавантаження митниці. Про це повідомив голова комітету Данило Гетманцев у Telegram, пише agronews.ua.

Він зазначив, що доопрацьованим законопроєктом передбачається проведення прозорого конкурсу на посаду голови Держмитслужби за прикладом практик НАБУ та САП із залученням міжнародних експертів та встановлення чіткого алгоритму прийняття рішень конкурсною комісією, яка вносить подання прем’єр-міністру лише на одну кандидатуру (переможця конкурсу).

Також пропонується надати право новому голові Держмитслужби формувати кадровий потенціал митних органів, зокрема шляхом призначення його заступників виключно за погодженням із головою, а також скасувати необхіднсть погодження з Мінфіном призначення на посади та/або звільнення з посад керівників середньої ланки (зокрема, начальників митниць та директорів департаментів центрального апарату) та положень про територіальні органи.

«Для контролю та незаангажованої належності реалізації головою Держмитслужби своїх повноважень запроваджується щорічний зовнішній незалежний аудит ефективності діяльності митних органів, негативний висновок за результатами проведення якого є підставою для звільнення голови», — додав Гетманцев.

Крім того, передбачається проведення одноразової атестації посадових осіб митних органів з метою встановлення відповідності займаній посаді та визначення розмірів окладів посадових осіб митниці безпосередньо в законі.


Залишити коментар