Пн. 17 Червня 2024

Небезпечне сусідство: перець категорично не можна садити біля цих рослин

Як відомо, перець уживається не з усіма рослинами. Ці поради допоможуть не піддавати зайвому ризику майбутній урожай.  Поговоримо про те, з чим краще садити цю культуру. Близькі родичі можуть виявитися поганими сусідами.

Солодкий і гіркий перець не можна вирощувати поруч

В них існує самозапилення. Цілком достатньо однієї рослини, щоб утворилася зав’язь. Не варто забувати і про перехресне запилення. У жарку пору або в умовах теплиці може вийти, що плоди солодкого перцю стануть не такими м’ясистими і його розміри будуть менші середнього. Не сильно, але постраждає також і якість смаку. Однак гострий смак у гібридного плоду буде відсутній, повідомляє телеграм-канал “СОДа”.

Не варто садити поруч з перцем капусту

Будь-яка капуста, білокачанна, брюссельська або кольрабі, а також буряк дуже люблять воду і дуже швидко забирають її з ґрунту. Якщо перці виявляться поруч, вони не будуть отримувати потрібну кількість вологи і поживних речовин.

Огірки теж краще садити окремо

Цей овоч обожнює воду, а для перців складеться зворотна ситуація — надлишок вологи негативно позначиться на врожайності.

Не засівайте поруч з перцем кріп

Виростаючи, кріп не заважає дозрівати і рости іншим культурам. Але у випадку з перцями ситуація складеться інакше: кріп буде закривати потрібну кількість сонця, утворюючи тінь. В результаті плоди перцю не до кінця сформуються і не виростуть. Крім того, в кропі можуть жити комахи-шкідники.

Сімейства бобових теж краще уникати

Коли горох виросте, він може обвивати стебла, заважаючи перцю рости, а його плодам дозрівати. Крім того, загальне для двох видів грибкове захворювання може зробити ситуацію ще гіршою. Так навіщо піддавати зайвому ризику майбутній урожай? Сімейство пасльонових — не найкращі сусіди для перцю.

Картопля, баклажан, томат страждають від тих же захворювань, що і перець. Тому для уникнення подвійної шкоди від шкідників, краще не садити поруч ці культури.

 


Залишити коментар