Переселенка облаштувала овочевий бізнес на Львівщині
Раніше Ганна Іщенко здобула у Запоріжжі дві вищі освіти, отримавши фах економіста та перекладача. Але того періоду країну охопила криза, тож їй, як молодій спеціалістці, не вдалося влаштуватися на роботу.
Вийшовши заміж і народивши дітей, вирішила повернутися з обласного центру у рідне село Таврійське Оріхівського району, щоб бути ближче до природи, натуральних продуктів.
Пані Ганна з дитинства розуміється на травах, бо перейняла знання від своєї бабусі Олександри Прокопівни. Тому розпочала виробництво лікувальних чаїв та зборів. Частину рослин вирощували з чоловіком Віталієм на присадибній ділянці, решту докуповували у місцевих жителів. Також збирали дикоросле зело. Справа успішно розвивалася, навіть удалося придбати необхідне обладнання.
Але війна перекреслила всі плани. Опинившись у зоні бойових дій, родина змушена була покинути домівку та переїхати у Західну Україну. Спочатку зупинилися в Івано-Франківській області, а потім перебралися на сусідню Львівщину — у село Уличне Стрийського району.
За допомогою канадського проєкту We Prosper та разом зі знайомими та місцевим фермером Ігорем Гриньківим започаткували овочеве господарство. У двох зведених теплицях узялися вирощувати городину — капусту, згодом — огірки. Хоча ця справа була для них новою та незвичною, однак у підсумку урожай зібрали високий. Неабияку роль тут відіграла консультаційна підтримка професійного агронома (на всіх етапах діяльності).
Звісно, після переселення виявилося непросто налагодити життя. Були складнощі, пов’язані з адаптацією, незвичними кліматичними умовами, новою справою. Адже раніше вони займалися вирощуванням інших культур просто неба. А праця в теплиці — то окрема наука.
«Зміна напряму роботи — це теж неабиякий виклик. Але завдяки підтримці канадського проєкту We Prosper, Бізнес-мережі сільських жінок і друзів ми успішно подолали труднощі, здобули колосальний досвід та знання. Тепер упевнено можемо крокувати вперед», — наголошує жінка.
Фермерка планує і надалі розвивати тепличне господарство. Зараз визначається, в якому саме спрямуванні. Можливо, це будуть не лише овочі, а й інші культури.
Окрім того, жінка має найбільшу мрію — відновити виробництво трав’яних чаїв. Каже: «То моя любов, покликання і життя. Я цим жила та прагну повернутися до цього знову».
Залишити коментар