Чт. 20 Червня 2024

Названо основних імпортерів української соняшникової олії

Згідно з оперативними даними, експорт соняшникової олії з України в травні значно збільшився, склавши 186 тис. тонн (+23% до квітня) і від того економіка зазнає покращень. Даний показник став максимальним місячним з початку війни і свідчить про адаптацію учасників ринку до поточних реалій та поступове налагодження ланцюгів поставок продукції через функціонуючі сухопутні переходи та порти. Про це повідомляє “АПК-Інформ”, пише agronews.ua.

Окрім того, варто зазначити, що в травні п.р. спостерігалось поступове збільшення країн-імпортерів української олії – продукцію було відвантажено у більш ніж 60 країн світу, що було неможливим одразу після початку війни.

При цьому поточні темпи експорту продукту за межі Європи поки ще досить низькі у порівнянні з довоєнними і основними імпортерами української соняшникової олії залишаються країни ЄС (75% – частка у травні від загального обсягу відвантажень української олії). В свою чергу, на українську соняшникову олію в загальному обсязі імпорту країнами ЄС у вказаному місяці прийшлось 82% (близько 75% у квітні).

У розрізі країн лідером серед покупців української олії у травні стала Польща, на яку прийшлось 20% від загального експорту даної продукції з України.

Відвантаження в більш віддалені країни світу (25% від українського експорту у травні) наразі суттєво обмежене логістикою, збільшенням терміну доставки та, відповідно, її вартості. При цьому серед основних імпортерів після країн ЄС варто виділити Туреччину, куди у вказаному місяці було відвантажено майже 12 тис. тонн.

Враховуючи оперативну інформацію, у червні, вперше з початку війни, аналітики ІА «АПК-Інформ» трохи підвищили прогноз експорту соняшникової олії з України на сезон-2021/22 – до близько 4,1 млн тонн (+4% до попередньої оцінки; -23% до 2020/21 МР).


Залишити коментар