Чим замінять мелітопольську черешню?

Чим замінять мелітопольську черешню?

Окупація завдала знаної шкоди фермерам з півдня України та плодоовочевому ринку. Йдеться не лише про ранні овочі, а й про ягоди та черешні. Раніше половина черешні на український ринок постачалась з Херсонської та Запорізької областей. Наразі ж більшість господарств перебувають в окупації або поблизу зони бойових дій, повідомляє SEEDS.

“Російська окупація зробила неможливим доступ херсонської та запорізької черешні на українські ринки. Сільгоспвиробники з тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей не мають змоги вільно продавати овочі, ягоди і фрукти. Весь врожай російські загарбники відбирають або скуповують за безцінь і вивозять в Крим”, – зазначає аналітикиня Українського клубу аграрного бізнесу Світлана Лтвин.

Два найбільші підприємства з вирощування черешні в регіоні (“Мелітопольська черешня” та “Дослідне господарство Мелітопольське”) захопили окупанти. Вони забирають черешню і в дрібних господарствах та у невеликих фермерів, купуючи її за безцінь – 10 гривень за кілограм.

“Якщо минулого року Херсонська та Запорізька області забезпечили половину промислового виробництва черешні в Україні, то зараз на ринках українських міст та в торгових точках не знайти черешні з цих регіонів, натомість пропонують ягоди з інших областей — зокрема, з Одещини та Закарпаття”, – говорить Світлана Литвин.


Залишити коментар