Стало відомо, як боротися із золотарником канадським

Останні кілька років уздовж доріг, на луках, узліссях, в лісах спостерігається стрімке поширення золотарника канадського. За ступенем небезпеки для навколишнього середовища і благополуччя людей цей чужорідний вид знаходиться в одному ряду з амброзією та борщівником Сосновського. Золотарник канадський сьогодні завдає великої шкоди не тільки природі, але і лісовому і сільському господарству. Якщо не зупинити поширення золотарника зараз, то вже через кілька років ця робота буде потребувати ще більше сил і засобів. Про це попереджають фахівці ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, пише agronews.ua.

Позбутися золотарника важко, якщо вирвати його, наступного року знову відросте, рослина не боїться вогню, так як коріння залишається при випалюванні неушкодженим. Найбільш ефективні способи боротьби з ним включає хімічні (обробка гербіцидами) та механічні (скошування та виривання до утворення насіння).

Скошування ще до цвітіння, 3-4 рази за сезон по мірі відростання на 20-40 см, щоб виснажити рослину. Альтернативою може бути одноразове скошування у другій половині серпня до визрівання насіння. В цьому випадку скошені рослини потрібно обов’язково утилізувати – спалити або закомпостувати.

Хімічний метод найбільш ефективно застосовувати для молодих рослин, чутливих до гербіцидів. Ближче до кінця вегетаційного періоду ґрунтові гербіциди стають малоефективними. Сьогодні необхідно звернути особливу увагу в боротьбі з золотарником всіх землекористувачів.

Важливо ефективно провести всі заходи і зробити все можливе, щоб взяти золотарник  під контроль.

Довідка: Золотарник канадський – трав’яниста багаторічна рослина висотою від 50 см до 2 м. Цвіте в липні-вересні. Завдяки пристосуванню – вітер підхоплює насіння і забирає його далеко від материнської рослини – ця рослина почала поширюватись стихійно. Розмножується насінням та діленням кущів. В нашій місцевості вона не має природних ворогів, її не їдять тварини. Тобто зайняті нею території недоцільно використовувати як сінокоси та пасовищні землі. Золотарник виділяє токсичні речовини, які пригнічують інші рослини на ділянці, витісняючи дикі. Таким чином, золотарник дуже швидко завойовує величезні площі. Слідом за цим зникає більшість лугових комах, птахів, дрібних ссавців. Таким чином, займаючи будь-яку ділянку, золотарник повністю змінює її рослинний і тваринний світ.


Залишити коментар