Україна збільшила експорт вершкового масла

Фото з відкритих джерел.

У травні 2022 року Україна відправила на експорт 780 тонн вершкового масла, що на 59% більше ніж в минулому місяці, а також на 8% більше ніж торік. Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу, пише   agronews.ua.

Зазначається, що цей молочний продукт експортувався переважно до: Молдови – 260 тонн; Польщі – 240 тонн; Нідерландів – 120 тонн.

Загальний експорт молока і згущених вершків за травень склав 1,87 тис. тонн, що на 44% більше ніж в квітні місяці. Якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року торгівля впала на 7%.

Найбільшими імпортерами молока за травень стали: Польща – 490 тонн; Нідерланди – 300 тонн;

За словами Максима Гопки, аналітика УКАБ, в найближчі місяці ситуація з експортом повинна поступово покращуватись, оскільки органи влади зацікавленні у підтримці вітчизняних молочних виробників.

В Україні молокопереробні підприємства продовжують працювати та закуповувати молоко. На сьогоднішній день попит на сире молоко в кожному регіоні варіюється в залежності від кількості робочих ферм та безпечної логістики.

В східній частині країни, особливо в Харківській області, пошкоджено значну кількість молочних ферм, які до війни забезпечували 7-8% валового надою від загального виробництва молока. За рахунок цього попит у переробників на сировину постійний та ціни в східному регіоні стабільно високі, що не скажеш про північну Україну, де молоко скуповують за набагато нижчою ціною.

Щодо цін на готові молочні продукти в супермаркетах, то вони мають деякі зміни. За останніх три місяці:

• Молоко (0,9 л, 2,6%) зросло в ціні на 7% (середня ціна в травні – 35,74 грн);
• Масло вершкове (200 гр, 72,50%) подорожчало на 6% (середня ціна в травні – 61,60 грн);
• Сметана (340 гр, 20%) впала в ціні на 3% (середня ціна в травні – 38,5 грн);
• Сир Голландський (1 кг, 45%) зріс на 4% (середня ціна в травні – 321,7 грн).

«На початку червня на полицях в супермаркетах ми вже можемо спостерігати доволі великий асортимент молочних продуктів і навіть невеликі знижки. Це зумовлено відновленням виробництва (де це можливо) та зменшенням попиту порівняно з минулим роком, а також поступовим відновленням імпорту. Подальша ціна на молочні продукти буде залежати від цін на пальне, зміни собівартості кормів, а також розвитку військових дій і загалом яка буде економіка України», – пояснює експерт.


Залишити коментар