Названо три культури, на експорті яких Україна більше заробила

Названо три культури, на експорті яких Україна більше заробила

Експортні відвантаження пшениці, ячменю та ріпаку в натуральному та грошовому вимірах збільшилися за перші три місяці 2020/21 МР.

Про це йдеться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

«Вже зібрано гарний врожай цих культур, що дозволило покращити ці показники у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Водночас по всім трьом культурам темпи зростання експортної виручки перевищують темпи зростання експортних відвантажень в натуральному виразі. Така тенденція зумовлена зростанням цін на дані культури на світовому ринку в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Варто зазначити, що ці культури належать до експортноорієнтованих», — зазеначають в УКАБ.

Результати експорту за 3 місяці 2020/21 МР такі:

Пшениця: обсяг — 9,0 млн т (+3% до минулого року), експортна виручка — $2,1 млрд (+28% до минулого року). Основні країни-імпортери: Індонезія (25% експортної виручки), Єгипет (11%), Туреччина (9%), Пакистан (5%) та Бангладеш (5%);

Ячмінь: обсяг — 3,8 млн т (+31% до минулого року), експортна виручка — $838 млн (+68% до минулого року). Основні країни-імпортери: Китай (61% експортної виручки), Туреччина (11%), Саудівська Аравія (8%), Лівія (6%) та Йорданія (3%);

Ріпак: обсяг — 1,7 млн т (+7% до минулого року), експортна виручка — $1 млрд (+56% до минулого року).  Основні країни-імпортери: Німеччина (26% експортної виручки), Бельгія (15%), Пакистан (15%), Нідерланди (10%) та Франція (8%).

Джерело Agro Portal


Залишити коментар