Виноградники на півдні країни опинилися під загрозою знищення

Виноградники на півдні країни опинилися під загрозою знищення

Українські садівники поступово зменшують площі земель, відведених під виноградники. Зокрема люди викорчовують виноград через зміну клімату. Тривалі посухи й неможливість налагодити полив негативно впливають на урожай та заганяють фермерів  збитки.

Так, в найближчий рік 50 га винограднику СФГ «Вікторія» може піти під викорчовування. Минулого року СФГ на Одещині вже викорчувало 30 га винограднику.

Про це йдеться в матеріалі журналу «Садівництво по-українськи».

«З винограду точно залишимо Одеський Чорний. Він найменше постраждав від посухи, тому що максимально адаптований для цієї зони. З долею Аліготе і Мерло ситуація поки неясна. Спочатку ми планували відсортувати кандидатів на викорчовування за рівнем врожайності, але вийшло так, що приріст у деяких з них хороший і кількість кущів достатня, тобто їх можна було б залишити», – розповідає агроном «Вікторії» Андрій Аргіров.

В цьому році була слабка закладка плодів через посуху 2019-2020 років. У 2022-му господарство очікує кращої ситуації. Хоча будувати прогнози в цілому по винограду на наступний рік справа невдячна, кажуть агрономи.

 

 


Залишити коментар