На ринок кукурудзи вплинуть відразу кілька рекордів
Пн. 18 Жовтня 2021

На ринок кукурудзи вплинуть відразу кілька рекордів

У сезоні, що почався, у світі очікується відразу кілька рекордів, що стосуються кукурудзи, які не можуть не вплинути на світовий ринок, пише propozitsiya.com.

Так, директор аналітичної фірми «Украгроконсалт» Сергій Феофілов усе ще зберігає впевненість у тому, що цьогорічний валовий збір кукурудзи в Україні стане рекордним і перевищить 38 млн т.

«Найближчими роками Україна може вийти на рівень виробництва кукурудзи в 45–50 млн т і експорту — понад 40 млн т», — додав аналітик компанії MD Commodities (Бразилія) Педро Дейнека.

Також П. Дейнека розповів, що його рідна Бразилія зараз, у період збирання другого врожаю кукурудзи, потерпає від найсильнішої в історії посухи в цю пору. Разом з тим сусідня Аргентина прямує за результатами 2021 року до рекордного в історії експорту кукурудзи — понад 40 млн т. Також, за словами Педро Дейнеки, зростання цін на кукурудзу, зумовлене зменшенням пропозиції внаслідок посухи, спонукає бразильських фермерів до значного розширення посівних площ під наступний урожай кукурудзи, який надійде на ринок уже навесні. Крім того, він відзначив, що збираються збільшити виробництво фуражного зерна і в Китаї внаслідок високих цін на імпортне. І все це неодмінно вплине на світовий ринок кукурудзи.

Сергій Феофілов зі свого боку виразив надію на повернення України на ринки кукурудзи Європи і країн Південно-Східної Азії. Цьому сприяє те, що зараз у США кукурудза найдорожча серед усіх країн-провідних експортерів цієї культури, а Індія, за прогнозами «Украгроконсалт», скоротить експорт кукурудзи з рекордних 4 млн т приблизно до традиційного рівня в 1,5–1,7 млн т.+

Загалом обидва аналітики вважають, що з часом ціни на кукурудзу знизяться. «Світ здатний виростити кукурудзи більше, ніж споживає», — вважає П. Дейнека. Сергій Феофілов додав, що вже не раз на аграрних ринках бувало так, що період високих цін завершується різким спадом.


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)