Експерт розповів, як стримати здорожчання вітчизняної соняшникової олії
Пт. 19 Серпня 2022

Експерт розповів, як стримати здорожчання вітчизняної соняшникової олії

Одним із варіантів стримання цін на соняшникову олію може стати застосування практики державних закупівель Аграрним фондом у період низьких цін і їх інтервенція на ринок у пікові періоди високих цін для згладжування цінових коливань і стримання продовольчої інфляції.

Таку думку висловив старший науковий співробітник відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Артем Педорченко, інформує пресслужба наукового центру.

З його слів, запровадження інших механізмів може негативно вплинути на інтереси різних учасників ринку, зокрема аграріїв, переробників, експортерів, а також вітчизняну економіку в цілому.

«За обсягами виробництва та експорту соняшникової олії наша держава вже 14 років поспіль займає перше місце у світі. Надходження від її продажу складають значну частину (до 10 %) валютної виручки, що надходить в країну. З огляду на це, обмеження експорту для стримання внутрішніх цін може призвести до зменшення обсягів виробництва, зупинки підприємств, скорочення робочих місць, втрати зовнішніх ринків збуту тощо», — пояснив експерт.

Водночас через високу експортоорієнтованість вітчизняної соняшникової олії світова кон’юнктура на ринку насіння олійних культур та продуктів його переробки безпосередньо впливає на ціну соняшникової олії в Україні.

Джерело: “Куркуль”


Залишити коментар