Українські фермери не можуть розрахуватися за оренду землі: податкові накладні масово блокуються державою

Українські фермери не можуть розрахуватися за оренду землі: податкові накладні масово блокуються державою

Українські фермери у серпні не можуть зареєструвати податкові накладні на покупця, щоб продати свій врожай, бо податкова служба вчасно не оформлює накладні. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на biz.today.ua.

У разі відсутності зареєстрованої податкової накладної у аграрія не виникне податковий кредит, і у випадку експорту він не отримає відшкодування.

Сільгоспвиробники перебувають у паніці, адже під час підготовки до посіву озимини, розрахунків за придбану техніку, кредити, позики, за оренду землі з пайовиками, вони не можуть скористатися у повному обсязі обіговими коштами. Поки податкова не зареєструє накладну у системі, покупець не сплатить ПДВ і фермер не отримає свої гроші за продукцію, якими він має розраховуватися за оренду землі, техніки, тощо.

За підрахунками, з тонни зерна продавець не отримує понад 800 грн до реєстрації накладної.

Блокування податкових накладних відбувається навіть у сумлінних платників податків. З невідомих причин аграрії виявили в електронному кабінеті платника податків зникнення своєї позитивної податкової історії, та інформації про підстави, за якими вона формується як за поточний рік, так і за минулий рік.+

Блокування податкових накладних відбувається саме в період, коли сільгоспвиробники, реалізовують запаси зерна, адже збір урожаю у самому розпалі, а аграрії ще й готуються до посадки озимих культур: купують насіння, добрива, готують ґрунт.


Залишити коментар