Ср. 19 Червня 2024

Делікатес від бджіл: в Україні дорожчає мед

Вартість українського меду помітно зросла. Зараз за кілограм цілющих ласощів продавці просять від на 50-100 гривень, ніж торік. Ціна меду залежить від сорту.

Так, керівниця інтернет-магазину ТМ “Знатний мед” Руслана Пліс пояснила, що роздрібні ціни на сортові види меду – з липи та білої акації – зараз досягають 200-300 грн за кілограм. Мед з соняшнику, який вважається недорогим і ще торік коштував по 100 грн за кілограм, зараз коштує вже 130-150 грн за кіло, пише “Уніан”.

За словами Пліс, роздрібні ціни на сортові види меду – з липи та білої акації – зараз досягають 200-300 грн за кілограм. Мед з соняшнику, який вважається недорогим і ще торік коштував по 100 грн за кілограм, зараз коштує вже 130-150 грн за кіло.

Меду в Україні виробляють все менше, ця справа є все дорожчою для пасічників, тому вартість продукту зростає. Окрім цього. бджолярі стикаються з чималою кількістю проблем: складні погодні умови вже другий рік поспіль, подорожчання бджолопакетів та інвентарю, зростання витрат на утримання пасіки.

“Дорожчає і паливо, і електроенергія, і всі продукти харчування – тому і мед не може залишатися на тій самій ціні, це було б парадоксом. Хоча, до 2020 року ціна на мед практично не змінювалася, що було ненормально з ринкової точки зору. Пасічники боялися підіймати ціни, щоб краще і швидше продати мед”, – додала експерт.

Як зазначив засновник ТМ “Знатний мед” бджоляр Валерій Курейко, цього року практично не було травневого меду, акацієвого меду зібрано на 30-40% менше, а липовий мед у деяких регіонах було складно зібрати то через дощі, то через сильну спеку.

 


Залишити коментар