В Україні буде перезавантажено систему перевірок бізнесу

На черговому засіданні уряд прийняв низку законопроєктів, покликаних перезавантажити систему перевірок бізнесу та створити сприятливий бізнес-клімат в Україні. Про це 30 липня повідомила прес-служба Міністерства економіки України, пише АПК-інформ.

Зокрема, йдеться про реалізацію законопроєкту «Про основні засади державного нагляду (контролю)», який сприятиме зменшенню регуляторного навантаження на доброчесний бізнес та впровадженню додаткових інструментів забезпечення прав громадян.

«Даним законопроєктом виключено обов’язок органу контролю письмово повідомляти суб’єкта господарювання про планову перевірку. Натомість, органи контролю зобов’язані оприлюднювати плани перевірок на поточний плановий рік на власних офіційних сайтах, а також в Інтегрованій автоматизованій системі державного нагляду (контролю). Більше того, в інтегрованій системі розміщується план комплексних заходів контролю», – уточнили в міністерстві.

Відтак, суб’єкти господарювання вже у грудні п.р. можуть побачити всі заплановані відносно себе перевірки на весь наступний рік та не залежати в частині обізнаності про майбутні планові перевірки від результатів роботи пошти.

Крім того, в межах удосконалення роботи Інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) планується впровадження функціоналу автоматичного сповіщення суб’єктів господарювання про планові перевірки через електронний кабінет.

На думку представників Мінекономіки, такі заходи роблять державний нагляд (контроль) більш прозорим та зручним завдяки цифровізації процесів.

Паралельно з цим держава заощадить близько 1 млн грн бюджетних коштів на рік завдяки відмові від паперового листування.


Залишити коментар