В Україні зареєстровано новий сорт часнику
Ср. 12 Травня 2021

В Україні зареєстровано новий сорт часнику

В Україні зареєстровано новий сорт часнику — Айдер. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сайт фірми «Артель Агро».

Власниками сорту є його автори: відомий, здається, всім овочівникам України селекціонер, доктор сільськогосподарських наук, професор Зеновій Сич, засновник Інституту Часниківництва™ Вадим Мережнюк та кандидат сільськогосподарських наук, асистент кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур Білоцерківського НАУ Світлана Кубрак.

Одним із економічних критеріїв, за яким проводили добір вихідного матеріалу для створення нового сорту, була можливість його популяції формувати врожайність високоякісної товарної продукції понад 10–12 т/га, що відповідає світовим показникам урожайності. Висока продуктивність обумовлена тим, що сорт Айдер є низькорослим, завдяки чому витримує більшу густоту та легко набирає масу цибулини понад 50 г.

Сорт має високі оцінки споживчих характеристик і вже встиг позитивно зарекомендувати себе як в Україні, так і за її межами. Враховуючи те, що споживачі ринку ЄС віддають перевагу менш гострим і пекучим смаковим характеристикам часнику, новий сорт формувався з толерантною пекучістю, що відповідає смакам європейських споживачів.

На сьогоднішній день сорт Айдер пройшов тестування на консервних і м’ясопереробних заводах, а також у торгівельних мережах. У 2020 році проведені перші пробні поставки нового сорту до країн ЄС, зокрема, до Литви. Європейські партнери залишились задоволеними якістю продукції, як з точки зору органолептичних властивостей, так і агротехнологічних показників: урожайності, стійкості проти хвороб і шкідників. У даний час ведуться перемовини з литовськими партнерами на предмет придбання франшизи з вирощування сертифікованого насіннєвого матеріалу часнику.

Варто відзначити, що на сьогоднішній день Інститут Часниківництва™ на чолі з провідним селекціонером З. Сичем продовжує апробацію нових сортів часнику, виходячи з вимог ринкових критеріїв. Зокрема, розпочалася реєстрація сорту Золочівський замок. Крім цього, компанія має чотири ліцензійних договори з науковими установами на розмноження сортів часнику української селекції, що мають найбільший попит на ринку: Дюшес, Лідер, Мереф’янський білий і Лідія.

Інститут Часниківництва™ запрошує українських аграріїв долучитись до співпраці з компанією на умовах франшизи, яка охоплює три пакети часниківництва: вирощування високоякісного садивного матеріалу, вирощування товарної продукції і виробництво продуктів переробки.

Придбання франшизи дає можливість: швидкого старту власного бізнесу під єдиним брендом, високих результатів і ефективності, починаючи з першого року роботи, освоєння передових розробок на кожному етапі виробництва, а також консолідації потужностей для формування великих замовлень в єдиному стандарті. «Наша стратегія — організація в Україні центру світової індустрії часниківництва», — зазначає Вадим Мереженюк.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)