Нд. 26 Травня 2024

Експерт розповів, які неприємності можуть чекати власників після купівлі сільгоспземлі

Перед купівлею сільськогосподарської землі потрібно зважити усі ризики, щоб дарма не втрачати кошти та отримати бажаний результат. Про це розповів Володимир Нагорний, керівник відділу земельних та майнових відносин МХП, у блозі «Бути чи не бути вам власником сільськогосподарської землі?» на Latifundist.com.

За його словами, землеволодіння на сьогодні досить непроста річ і власників землі можуть чекати неприємності. Експерт розділив їх на декілька груп:

Якісні характеристики об’єкта придбання.

«Не проаналізувавши такі фактори, в жодному випадку не приймайте рішення про придбання земельної ділянки, оскільки можете купити непридатну для використання територію».

Кількісні характеристики об’єкта придбання.

«Досить часто земельні паї, які члени колгоспів отримували у приватну власність, складались із кількох земельних ділянок, і хоч це на сьогодні окремі об’єкти нерухомого майна, однак, як правило, продаватимуться вони одними лотами. Тобто, купуючи земельну ділянку, в додаток можете отримати ще одну або й декілька ділянок садів, сінокосів чи пасовищ».

Правові характеристики об’єкта придбання.

«Конкурентні відносини настільки підганяють орендарів, що вони, підвищуючи розмір орендної плати, не завжди встигають вносити зміни до договорів оренди землі про ставку орендної плати. Тому досить непоодинокі випадки, коли попередній власник отримував в рази більшу ставку оренди ніж та, що формально зафіксована в договорі».


Залишити коментар